Calendar
Tour 1
Group A
May 28, 2020
Ris3n Competitive
0-3
Host Competitive
Group A
May 28, 2020
The Gosu Crew
2-3
Atlantic Canadian StarCraft Society
Group A
May 28, 2020
Team Legion
1-3
The Bad
Group A
May 28, 2020
xRtG Retro
2-3
Formless Bearsloths
Group A
May 28, 2020
TSØP Kr
3-2
Alpha X Latam
Group A
May 30, 2020
Born Gosu Gaming
2-3
Withz Esports
Group B
May 28, 2020
White Night
3-2
Eternal Sunshine
Group B
May 31, 2020
Platinum Heroes
3-2
Cryptic Gaming
Group B
May 28, 2020
Guns and Roaches
1-3
Team UnRivaled
Group B
May 28, 2020
Alpha X Nerazim
1-3
JaM iT Gaming
Group B
June 1, 2020
TSØP GAMING
0-3
Nova Accelerated
Group B
May 28, 2020
Death Zone
3-2
Remember The Game
Tour 2
Group A
June 6, 2020
Ris3n Competitive
3-1
Atlantic Canadian StarCraft Society
Group A
June 4, 2020
Host Competitive
3-2
The Bad
Group A
June 4, 2020
The Gosu Crew
1-3
Formless Bearsloths
Group A
June 4, 2020
Team Legion
TW-TL
Alpha X Latam
Group A
June 7, 2020
xRtG Retro
0-3
Withz Esports
Group A
June 4, 2020
TSØP Kr
2-3
Born Gosu Gaming
Group B
June 7, 2020
White Night
0-3
Cryptic Gaming
Group B
June 4, 2020
Eternal Sunshine
3-0
Team UnRivaled
Group B
June 7, 2020
Platinum Heroes
1-3
JaM iT Gaming
Group B
June 4, 2020
Guns and Roaches
2-3
Nova Accelerated
Group B
June 4, 2020
Alpha X Nerazim
3-0
Remember The Game
Group B
June 4, 2020
TSØP GAMING
1-3
Death Zone
Tour 3
Group A
June 11, 2020
Ris3n Competitive
3-2
The Bad
Group A
June 14, 2020
Atlantic Canadian StarCraft Society
2-3
Formless Bearsloths
Group A
June 11, 2020
Host Competitive
3-2
Alpha X Latam
Group A
June 15, 2020
The Gosu Crew
3-2
Withz Esports
Group A
June 11, 2020
Team Legion
3-0
Born Gosu Gaming
Group A
June 11, 2020
xRtG Retro
3-0
TSØP Kr
Group B
June 11, 2020
White Night
3-1
Team UnRivaled
Group B
June 11, 2020
Cryptic Gaming
3-2
JaM iT Gaming
Group B
June 11, 2020
Eternal Sunshine
0-3
Nova Accelerated
Group B
June 11, 2020
Platinum Heroes
3-1
Remember The Game
Group B
June 11, 2020
Guns and Roaches
3-1
Death Zone
Group B
June 11, 2020
Alpha X Nerazim
3-2
TSØP GAMING
Tour 4
Group A
June 18, 2020
Ris3n Competitive
3-2
Formless Bearsloths
Group A
June 18, 2020
The Bad
2-3
Alpha X Latam
Group A
June 21, 2020
Atlantic Canadian StarCraft Society
3-2
Withz Esports
Group A
June 18, 2020
Host Competitive
2-3
Born Gosu Gaming
Group A
June 18, 2020
The Gosu Crew
3-1
TSØP Kr
Group A
June 18, 2020
Team Legion
2-3
xRtG Retro
Group B
June 18, 2020
White Night
0-3
JaM iT Gaming
Group B
June 18, 2020
Team UnRivaled
0-3
Nova Accelerated
Group B
June 18, 2020
Cryptic Gaming
3-0
Remember The Game
Group B
June 18, 2020
Eternal Sunshine
3-1
Death Zone
Group B
June 18, 2020
Platinum Heroes
3-1
TSØP GAMING
Group B
June 18, 2020
Guns and Roaches
3-2
Alpha X Nerazim
Tour 5
Group A
June 25, 2020
Ris3n Competitive
2-3
Alpha X Latam
Group A
June 28, 2020
Formless Bearsloths
3-0
Withz Esports
Group A
June 25, 2020
The Bad
3-0
Born Gosu Gaming
Group A
June 25, 2020
Atlantic Canadian StarCraft Society
3-0
TSØP Kr
Group A
July 1, 2020
Host Competitive
3-1
xRtG Retro
Group A
June 25, 2020
The Gosu Crew
3-1
Team Legion
Group B
June 25, 2020
White Night
3-2
Nova Accelerated
Group B
June 25, 2020
JaM iT Gaming
0-3
Remember The Game
Group B
June 25, 2020
Team UnRivaled
0-3
Death Zone
Group B
June 25, 2020
Cryptic Gaming
3-1
TSØP GAMING
Group B
June 25, 2020
Eternal Sunshine
1-3
Alpha X Nerazim
Group B
June 25, 2020
Platinum Heroes
TL-TW
Guns and Roaches
Tour 6
Group A
July 5, 2020
Ris3n Competitive
2-3
Withz Esports
Group A
July 6, 2020
Alpha X Latam
3-2
Born Gosu Gaming
Group A
July 2, 2020
Formless Bearsloths
2-3
TSØP Kr
Group A
July 2, 2020
The Bad
2-3
xRtG Retro
Group A
July 13, 2020
Atlantic Canadian StarCraft Society
-
Team Legion
Group A
July 2, 2020
Host Competitive
3-2
The Gosu Crew
Group B
July 2, 2020
White Night
3-0
Remember The Game
Group B
TBD
Nova Accelerated
TL-TW
Death Zone
Group B
July 2, 2020
JaM iT Gaming
3-1
TSØP GAMING
Group B
July 2, 2020
Team UnRivaled
3-2
Alpha X Nerazim
Group B
July 2, 2020
Cryptic Gaming
1-3
Guns and Roaches
Group B
July 2, 2020
Eternal Sunshine
3-2
Platinum Heroes
Tour 7
Group A
July 9, 2020
Ris3n Competitive
0-3
Born Gosu Gaming
Group A
July 11, 2020
Withz Esports
-
TSØP Kr
Group A
July 9, 2020
Alpha X Latam
-
xRtG Retro
Group A
July 9, 2020
Formless Bearsloths
-
Team Legion
Group A
July 9, 2020
The Bad
-
The Gosu Crew
Group A
July 9, 2020
Atlantic Canadian StarCraft Society
2-3
Host Competitive
Group B
July 9, 2020
White Night
-
Death Zone
Group B
July 9, 2020
Remember The Game
3-1
TSØP GAMING
Group B
July 9, 2020
Nova Accelerated
0-3
Alpha X Nerazim
Group B
July 9, 2020
JaM iT Gaming
1-3
Guns and Roaches
Group B
July 9, 2020
Team UnRivaled
0-3
Platinum Heroes
Group B
July 9, 2020
Cryptic Gaming
3-2
Eternal Sunshine
Tour 8
Group A
July 16, 2020
Ris3n Competitive
-
TSØP Kr
Group A
July 16, 2020
Born Gosu Gaming
-
xRtG Retro
Group A
July 16, 2020
Withz Esports
-
Team Legion
Group A
July 16, 2020
Alpha X Latam
-
The Gosu Crew
Group A
July 16, 2020
Formless Bearsloths
-
Host Competitive
Group A
July 16, 2020
The Bad
-
Atlantic Canadian StarCraft Society
Group B
July 16, 2020
White Night
-
TSØP GAMING
Group B
July 16, 2020
Death Zone
-
Alpha X Nerazim
Group B
July 16, 2020
Remember The Game
-
Guns and Roaches
Group B
July 16, 2020
Nova Accelerated
-
Platinum Heroes
Group B
July 16, 2020
JaM iT Gaming
-
Eternal Sunshine
Group B
July 16, 2020
Team UnRivaled
-
Cryptic Gaming
Tour 9
Group A
July 23, 2020
Ris3n Competitive
-
xRtG Retro
Group A
July 23, 2020
TSØP Kr
-
Team Legion
Group A
July 23, 2020
Born Gosu Gaming
-
The Gosu Crew
Group A
July 23, 2020
Withz Esports
-
Host Competitive
Group A
July 23, 2020
Alpha X Latam
-
Atlantic Canadian StarCraft Society
Group A
July 23, 2020
Formless Bearsloths
-
The Bad
Group B
July 23, 2020
White Night
-
Alpha X Nerazim
Group B
July 23, 2020
TSØP GAMING
-
Guns and Roaches
Group B
July 23, 2020
Death Zone
-
Platinum Heroes
Group B
July 23, 2020
Remember The Game
-
Eternal Sunshine
Group B
July 23, 2020
Nova Accelerated
-
Cryptic Gaming
Group B
July 23, 2020
JaM iT Gaming
-
Team UnRivaled
Tour 10
Group A
July 30, 2020
Ris3n Competitive
-
Team Legion
Group A
July 30, 2020
xRtG Retro
-
The Gosu Crew
Group A
July 30, 2020
TSØP Kr
-
Host Competitive
Group A
July 30, 2020
Born Gosu Gaming
-
Atlantic Canadian StarCraft Society
Group A
July 30, 2020
Withz Esports
-
The Bad
Group A
July 30, 2020
Alpha X Latam
-
Formless Bearsloths
Group B
July 30, 2020
White Night
-
Guns and Roaches
Group B
July 30, 2020
Alpha X Nerazim
-
Platinum Heroes
Group B
July 30, 2020
TSØP GAMING
-
Eternal Sunshine
Group B
July 30, 2020
Death Zone
-
Cryptic Gaming
Group B
July 30, 2020
Remember The Game
-
Team UnRivaled
Group B
July 30, 2020
Nova Accelerated
-
JaM iT Gaming
Tour 11
Group A
August 6, 2020
Ris3n Competitive
-
The Gosu Crew
Group A
August 6, 2020
Team Legion
-
Host Competitive
Group A
August 6, 2020
xRtG Retro
-
Atlantic Canadian StarCraft Society
Group A
August 6, 2020
TSØP Kr
-
The Bad
Group A
August 6, 2020
Born Gosu Gaming
-
Formless Bearsloths
Group A
August 6, 2020
Withz Esports
-
Alpha X Latam
Group B
August 6, 2020
White Night
-
Platinum Heroes
Group B
August 6, 2020
Guns and Roaches
-
Eternal Sunshine
Group B
August 6, 2020
Alpha X Nerazim
-
Cryptic Gaming
Group B
August 6, 2020
TSØP GAMING
-
Team UnRivaled
Group B
August 6, 2020
Death Zone
-
JaM iT Gaming
Group B
August 6, 2020
Remember The Game
-
Nova Accelerated
ACCEPT
CANCEL
Europe
BST (utc1) London, Edinburgh CEST (utc2) Paris, Berlin, Warsaw EEST (utc3) Kyiv, Helsinki, Kaliningrad MSK (utc3) Moscow, Minsk SAMT (utc4) Samara, Sarapul, Izhevsk YEKT (utc5) Yekaterinburg, Tumen, Turtas OMST (utc6) Omsk, Astana, Almaty
Australia
AWST (utc8) Perth AEST (utc10) Canberra AEST (utc10) Brisbane
North America
HST (utc-10) Honolulu, Johnston AKDT (utc-8) Fairbanks, Anchorage PDT (utc-7) Los angeles, Vancouver MDT (utc-6) Hermosillo, Denver, Edmonton CDT (utc-5) Mexico, Chicago, Winnipeg EDT (utc-4) Miami, New-York, Ottawa ADT (utc-3) Halifax, San Juan, Bridgetown
Latin America
PET (utc-5) Lima, Quito BOT (utc-4) La Paz, Sucre, Manaus BRT (utc-3) Buenos Aires , Fortaleza BRT (utc-3) Rio de Janeiro, San Paulo