Calendar
Tour 1
Group A
July 7, 2016
All-Inspiration RED
3-0
Sloth E-Sports Club Pro
Group A
July 8, 2016
Ordo Equitum B
TL-TW
Dark Society Gaming
Group A
July 9, 2016
PSISTORM Community
TW-TL
Next Gaming
Group B
July 7, 2016
Legion of the Fallen Academy
3-0
PSISTORM Gaming
Group B
July 8, 2016
Rebirth eSports
TW-TL
Miraculous Gaming
Group B
July 10, 2016
Daily Life eSports Club
1-3
Sloth E-Sports Club Academy
Group C
August 2, 2016
All-Inspiration WHITE
3-0
Imperative Gaming
Group C
July 12, 2016
DeathZone-Slice
1-3
Rival Gaming
Group C
July 22, 2016
Lost In Translation
3-1
Nocturnal gamers
Group D
July 7, 2016
Flipsid3 Academy
0-3
Legion of the Fallen
Group D
July 8, 2016
eSloth eSports Community
TL-TW
DuSt Gaming
Group D
July 9, 2016
Ordo Equitum
TL-TW
Rising in Glory
Tour 2
Group A
July 13, 2016
All-Inspiration RED
TL-TW
Dark Society Gaming
Group A
July 14, 2016
Sloth E-Sports Club Pro
TL-TW
Next Gaming
Group A
July 15, 2016
Ordo Equitum B
TL-TW
PSISTORM Community
Group B
July 13, 2016
Legion of the Fallen Academy
TL-TW
Miraculous Gaming
Group B
July 14, 2016
PSISTORM Gaming
2-3
Sloth E-Sports Club Academy
Group B
July 15, 2016
Rebirth eSports
TW-TL
Daily Life eSports Club
Group C
July 13, 2016
All-Inspiration WHITE
3-0
Rival Gaming
Group C
July 16, 2016
Imperative Gaming
3-1
Nocturnal gamers
Group C
July 15, 2016
DeathZone-Slice
0-3
Lost In Translation
Group D
July 13, 2016
Flipsid3 Academy
TL-TW
DuSt Gaming
Group D
July 14, 2016
Legion of the Fallen
3-2
Rising in Glory
Group D
July 15, 2016
eSloth eSports Community
3-2
Ordo Equitum
Tour 3
Group A
July 19, 2016
All-Inspiration RED
2-3
Next Gaming
Group A
July 20, 2016
Dark Society Gaming
TW-TL
PSISTORM Community
Group A
July 29, 2016
Sloth E-Sports Club Pro
0-3
Ordo Equitum B
Group B
July 19, 2016
Legion of the Fallen Academy
1-3
Sloth E-Sports Club Academy
Group B
July 20, 2016
Miraculous Gaming
3-1
Daily Life eSports Club
Group B
July 21, 2016
PSISTORM Gaming
TL-TW
Rebirth eSports
Group C
July 19, 2016
All-Inspiration WHITE
3-0
Nocturnal gamers
Group C
July 20, 2016
Rival Gaming
2-3
Lost In Translation
Group C
July 25, 2016
Imperative Gaming
2-3
DeathZone-Slice
Group D
July 19, 2016
Flipsid3 Academy
0-3
Rising in Glory
Group D
July 21, 2016
DuSt Gaming
TW-TL
Ordo Equitum
Group D
July 21, 2016
Legion of the Fallen
3-1
eSloth eSports Community
Tour 4
Group A
July 25, 2016
All-Inspiration RED
TL-TW
PSISTORM Community
Group A
July 26, 2016
Next Gaming
1-3
Ordo Equitum B
Group A
July 27, 2016
Dark Society Gaming
TW-TL
Sloth E-Sports Club Pro
Group B
July 25, 2016
Legion of the Fallen Academy
3-0
Daily Life eSports Club
Group B
July 26, 2016
Sloth E-Sports Club Academy
TL-TW
Rebirth eSports
Group B
July 27, 2016
Miraculous Gaming
1-3
PSISTORM Gaming
Group C
July 26, 2016
All-Inspiration WHITE
3-1
Lost In Translation
Group C
July 26, 2016
Nocturnal gamers
1-3
DeathZone-Slice
Group C
July 27, 2016
Rival Gaming
3-1
Imperative Gaming
Group D
July 25, 2016
Flipsid3 Academy
3-2
Ordo Equitum
Group D
July 27, 2016
Rising in Glory
2-3
eSloth eSports Community
Group D
July 27, 2016
DuSt Gaming
TW-TL
Legion of the Fallen
Tour 5
Group A
July 31, 2016
All-Inspiration RED
3-0
Ordo Equitum B
Group A
August 1, 2016
PSISTORM Community
TW-TL
Sloth E-Sports Club Pro
Group A
August 2, 2016
Next Gaming
TL-TW
Dark Society Gaming
Group B
July 31, 2016
Legion of the Fallen Academy
TL-TW
Rebirth eSports
Group B
August 1, 2016
Daily Life eSports Club
3-0
PSISTORM Gaming
Group B
August 2, 2016
Sloth E-Sports Club Academy
3-1
Miraculous Gaming
Group C
July 31, 2016
All-Inspiration WHITE
3-0
DeathZone-Slice
Group C
August 4, 2016
Lost In Translation
TW-TL
Imperative Gaming
Group C
August 2, 2016
Nocturnal gamers
0-3
Rival Gaming
Group D
July 31, 2016
Flipsid3 Academy
3-2
eSloth eSports Community
Group D
August 4, 2016
Ordo Equitum
TL-TW
Legion of the Fallen
Group D
August 2, 2016
Rising in Glory
TL-TW
DuSt Gaming
ACCEPT
CANCEL
Europe
GMT (utc0) London, Edinburgh CET (utc1) Paris, Berlin, Warsaw EET (utc2) Kyiv, Helsinki, Kaliningrad MSK (utc3) Moscow, Minsk SAMT (utc4) Samara, Sarapul, Izhevsk YEKT (utc5) Yekaterinburg, Tumen, Turtas OMST (utc6) Omsk, Astana, Almaty
Australia
AWST (utc8) Perth AEDT (utc11) Canberra AEST (utc10) Brisbane
North America
HST (utc-10) Honolulu, Johnston AKST (utc-9) Fairbanks, Anchorage PST (utc-8) Los angeles, Vancouver MST (utc-7) Hermosillo, Denver, Edmonton CST (utc-6) Mexico, Chicago, Winnipeg EST (utc-5) Miami, New-York, Ottawa AST (utc-4) Halifax, San Juan, Bridgetown
Latin America
PET (utc-5) Lima, Quito BOT (utc-4) La Paz, Sucre, Manaus BRT (utc-3) Buenos Aires , Fortaleza BRT (utc-3) Rio de Janeiro, San Paulo