Winner:
Wolfs Lair
Calendar
Tour 1
Group A
April 25, 2018
BeAsT Esports Organisation
3-1
Wild Boars e-sports
Group A
April 25, 2018
The Art of Warfare
2-3
Taste the Bacon
Group A
April 25, 2018
Pineapple Revenge
3-2
team graza
Group A
April 25, 2018
Ardent Devotion Gaming
TL-TW
Hasu players
Group B
April 25, 2018
Inaequalis Lutea
0-3
team pheeniX
Group B
April 25, 2018
KompisAkademin
3-0
Team GoldMasters
Group B
April 25, 2018
Escuela Espanola de SC2
1-3
aNgel WingS B
Group B
April 25, 2018
Alpha X EU
3-1
Wolfs Lair
Group C
April 25, 2018
Dark Oath
3-1
Panic Team
Group C
April 25, 2018
Maestros Inmortales de la Ciencia
0-3
Team Clarity
Group C
April 25, 2018
Micro Maniacs
3-2
TerranBrotherhood
Group C
April 26, 2018
Psionic Aftermath Yankees
2-3
BioLawgic
Group D
April 25, 2018
Advent
2-3
Mkers Academy
Group D
April 25, 2018
Starcraft Freaks Clan Academy
TL-TW
PLAY4YOU
Group D
April 25, 2018
Robopartans SC2
TW-TL
Houkago Tea Team ni
Group D
April 25, 2018
Lost In Translation
3-0
Beasty Boys
Tour 2
Group A
May 1, 2018
BeAsT Esports Organisation
3-0
Taste the Bacon
Group A
May 1, 2018
Wild Boars e-sports
3-1
team graza
Group A
May 2, 2018
The Art of Warfare
TL-TW
Hasu players
Group A
May 1, 2018
Pineapple Revenge
0-3
Ardent Devotion Gaming
Group B
May 1, 2018
Charge Gaming Team C
3-1
Team GoldMasters
Group B
May 1, 2018
Inaequalis Lutea
3-2
aNgel WingS B
Group B
May 1, 2018
KompisAkademin
3-1
Wolfs Lair
Group B
May 1, 2018
Escuela Espanola de SC2
3-1
Alpha X EU
Group C
May 1, 2018
Dark Oath
3-1
Team Clarity
Group C
May 2, 2018
Panic Team
0-3
TerranBrotherhood
Group C
May 6, 2018
Maestros Inmortales de la Ciencia
1-3
BioLawgic
Group C
May 1, 2018
Micro Maniacs
3-0
Psionic Aftermath Yankees
Group D
May 1, 2018
Advent
3-0
PLAY4YOU
Group D
May 1, 2018
Mkers Academy
3-2
Houkago Tea Team ni
Group D
May 1, 2018
Starcraft Freaks Clan Academy
2-3
Beasty Boys
Group D
April 28, 2018
Robopartans SC2
3-1
Lost In Translation
Tour 3
Group A
May 27, 2018
BeAsT Esports Organisation
3-1
team graza
Group A
May 10, 2018
Taste the Bacon
TL-TW
Hasu players
Group A
May 7, 2018
Wild Boars e-sports
TL-TW
Ardent Devotion Gaming
Group A
May 7, 2018
The Art of Warfare
2-3
Pineapple Revenge
Group B
May 7, 2018
team pheeniX
3-2
aNgel WingS B
Group B
May 7, 2018
Charge Gaming Team C
3-2
Wolfs Lair
Group B
May 7, 2018
Inaequalis Lutea
2-3
Alpha X EU
Group B
May 7, 2018
KompisAkademin
3-0
Escuela Espanola de SC2
Group C
May 7, 2018
Dark Oath
3-0
TerranBrotherhood
Group C
May 7, 2018
Team Clarity
TW-TL
BioLawgic
Group C
May 7, 2018
Panic Team
3-2
Psionic Aftermath Yankees
Group C
May 7, 2018
Maestros Inmortales de la Ciencia
2-3
Micro Maniacs
Group D
May 7, 2018
Advent
3-0
Houkago Tea Team ni
Group D
May 7, 2018
PLAY4YOU
TW-TL
Beasty Boys
Group D
May 7, 2018
Mkers Academy
3-2
Lost In Translation
Group D
May 7, 2018
Starcraft Freaks Clan Academy
2-3
Robopartans SC2
Tour 4
Group A
May 13, 2018
BeAsT Esports Organisation
TL-TW
Hasu players
Group A
May 13, 2018
team graza
TL-TW
Ardent Devotion Gaming
Group A
May 13, 2018
Taste the Bacon
3-2
Pineapple Revenge
Group A
May 13, 2018
Wild Boars e-sports
1-3
The Art of Warfare
Group B
May 13, 2018
Team GoldMasters
1-3
Wolfs Lair
Group B
May 16, 2018
team pheeniX
0-3
Alpha X EU
Group B
May 13, 2018
Charge Gaming Team C
3-2
Escuela Espanola de SC2
Group B
May 13, 2018
Inaequalis Lutea
1-3
KompisAkademin
Group C
May 13, 2018
Dark Oath
3-2
BioLawgic
Group C
May 13, 2018
TerranBrotherhood
3-1
Psionic Aftermath Yankees
Group C
May 13, 2018
Team Clarity
1-3
Micro Maniacs
Group C
May 21, 2018
Panic Team
TL-TW
Maestros Inmortales de la Ciencia
Group D
May 14, 2018
Advent
3-2
Beasty Boys
Group D
May 13, 2018
Houkago Tea Team ni
0-3
Lost In Translation
Group D
May 12, 2018
PLAY4YOU
TL-TW
Robopartans SC2
Group D
May 13, 2018
Mkers Academy
2-3
Starcraft Freaks Clan Academy
Tour 5
Group A
May 19, 2018
BeAsT Esports Organisation
TL-TW
Ardent Devotion Gaming
Group A
May 19, 2018
Hasu players
TW-TL
Pineapple Revenge
Group A
May 19, 2018
team graza
3-2
The Art of Warfare
Group A
May 23, 2018
Taste the Bacon
3-1
Wild Boars e-sports
Group B
May 19, 2018
aNgel WingS B
1-3
Alpha X EU
Group B
May 19, 2018
Team GoldMasters
2-3
Escuela Espanola de SC2
Group B
May 18, 2018
team pheeniX
2-3
KompisAkademin
Group B
May 22, 2018
Charge Gaming Team C
3-1
Inaequalis Lutea
Group C
May 19, 2018
Dark Oath
3-2
Psionic Aftermath Yankees
Group C
May 24, 2018
BioLawgic
1-3
Micro Maniacs
Group C
May 20, 2018
TerranBrotherhood
TL-TW
Maestros Inmortales de la Ciencia
Group C
May 19, 2018
Team Clarity
3-0
Panic Team
Group D
May 21, 2018
Advent
3-2
Lost In Translation
Group D
May 19, 2018
Beasty Boys
0-3
Robopartans SC2
Group D
May 19, 2018
Houkago Tea Team ni
0-3
Starcraft Freaks Clan Academy
Group D
May 19, 2018
PLAY4YOU
3-0
Mkers Academy
Tour 6
Group A
May 25, 2018
BeAsT Esports Organisation
TW-TL
Pineapple Revenge
Group A
May 26, 2018
Ardent Devotion Gaming
TW-TL
The Art of Warfare
Group A
May 25, 2018
Hasu players
TW-TL
Wild Boars e-sports
Group A
May 25, 2018
team graza
2-3
Taste the Bacon
Group B
May 25, 2018
Wolfs Lair
0-3
Escuela Espanola de SC2
Group B
May 25, 2018
aNgel WingS B
2-3
KompisAkademin
Group B
May 25, 2018
Team GoldMasters
2-3
Inaequalis Lutea
Group B
May 25, 2018
team pheeniX
0-3
Charge Gaming Team C
Group C
May 25, 2018
Dark Oath
0-3
Micro Maniacs
Group C
May 29, 2018
Psionic Aftermath Yankees
0-3
Maestros Inmortales de la Ciencia
Group C
May 27, 2018
BioLawgic
3-0
Panic Team
Group C
May 25, 2018
TerranBrotherhood
0-3
Team Clarity
Group D
May 25, 2018
Advent
TL-TW
Robopartans SC2
Group D
May 27, 2018
Lost In Translation
0-3
Starcraft Freaks Clan Academy
Group D
May 25, 2018
Beasty Boys
3-2
Mkers Academy
Group D
June 9, 2018
Houkago Tea Team ni
3-2
PLAY4YOU
Tour 7
Group A
May 31, 2018
BeAsT Esports Organisation
3-2
The Art of Warfare
Group A
May 31, 2018
Pineapple Revenge
1-3
Wild Boars e-sports
Group A
May 31, 2018
Ardent Devotion Gaming
TW-TL
Taste the Bacon
Group A
May 31, 2018
Hasu players
TW-TL
team graza
Group B
June 5, 2018
Alpha X EU
1-3
KompisAkademin
Group B
May 31, 2018
Wolfs Lair
0-3
Inaequalis Lutea
Group B
May 31, 2018
aNgel WingS B
3-2
Charge Gaming Team C
Group B
May 31, 2018
Team GoldMasters
3-2
team pheeniX
Group C
May 31, 2018
Dark Oath
1-3
Maestros Inmortales de la Ciencia
Group C
May 31, 2018
Micro Maniacs
3-1
Panic Team
Group C
May 31, 2018
Psionic Aftermath Yankees
TL-TW
Team Clarity
Group C
May 31, 2018
BioLawgic
0-3
TerranBrotherhood
Group D
May 31, 2018
Advent
3-0
Starcraft Freaks Clan Academy
Group D
May 31, 2018
Robopartans SC2
3-0
Mkers Academy
Group D
June 2, 2018
Lost In Translation
3-2
PLAY4YOU
Group D
May 31, 2018
Beasty Boys
1-3
Houkago Tea Team ni
Tour 8
Group B
June 6, 2018
Escuela Espanola de SC2
3-2
Inaequalis Lutea
Group B
June 6, 2018
Alpha X EU
2-3
Charge Gaming Team C
Group B
June 7, 2018
Wolfs Lair
3-2
team pheeniX
Group B
June 6, 2018
aNgel WingS B
TW-TL
Team GoldMasters
Tour 9
Group B
June 12, 2018
KompisAkademin
2-3
Charge Gaming Team C
Group B
June 12, 2018
Escuela Espanola de SC2
3-0
team pheeniX
Group B
June 15, 2018
Alpha X EU
3-2
Team GoldMasters
Group B
June 12, 2018
Wolfs Lair
1-3
aNgel WingS B
ACCEPT
CANCEL
Europe
BST (utc1) London, Edinburgh CEST (utc2) Paris, Berlin, Warsaw EEST (utc3) Kyiv, Helsinki, Kaliningrad MSK (utc3) Moscow, Minsk SAMT (utc4) Samara, Sarapul, Izhevsk YEKT (utc5) Yekaterinburg, Tumen, Turtas OMST (utc6) Omsk, Astana, Almaty
Australia
AWST (utc8) Perth AEST (utc10) Canberra AEST (utc10) Brisbane
North America
HST (utc-10) Honolulu, Johnston AKDT (utc-8) Fairbanks, Anchorage PDT (utc-7) Los angeles, Vancouver MDT (utc-6) Hermosillo, Denver, Edmonton CDT (utc-5) Mexico, Chicago, Winnipeg EDT (utc-4) Miami, New-York, Ottawa ADT (utc-3) Halifax, San Juan, Bridgetown
Latin America
PET (utc-5) Lima, Quito BOT (utc-4) La Paz, Sucre, Manaus BRT (utc-3) Buenos Aires , Fortaleza BRT (utc-3) Rio de Janeiro, San Paulo